Eric Orton

Eric Orton to pasjonat przygody, współzawodnictwa i zdrowego trybu życia. Jako biegacz górski, trener, autor książek oraz przedsiębiorca – Eric poświęcił większość swego życia na odkrywaniu ludzkiego potencjału, nieograniczonych możliwości ciała i umysłu.
Eric, mając jako swą bazę raj dla outdoor’owej aktywności – teren Jackson Hole w Wyoming, pozostaje w czołówce biegaczy górskich, jest również sportowcem stale poszukującym wielkich wyzwań. Brał on udział w różnego rodzaju zawodach począwszy od dystansu stu metrów, aż do tych trwajacych 36 godzin.
EricOrton84highres300dpi
Będąc propagatorem aktywności fizycznej oraz światowej sławy trenerem biegowym, Eric osobiście szkoli dziesiątki sportowców – od biegaczy rekreacyjnych, profesjonalnych sportowców w różnych grupach wiekowych do utytułowanych ultramaratończyków.

Eric zdobył międzynarodowy rozgłos jako trener Christophera McDougall’a. Ich znajomość rozpoczęła się gdy Eric pomagał McDougall’owi w przygotowaniach i ostatecznie przyłączył się do 50-cio milowego biegu Copper Canyon Ultra Marathon startując ramię w ramię z Indianami z plemienia Tarahumara. Historia ta posłużyła jako tworzywo do napisania przez McDougall’a w 2009 roku bestsellerowej książki Urodzeni Biegacze. Tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział.

21263_10204062674790890_8276997461911474619_n

Stając się szkoleniowcem-‚gwiazdą’ i charakterystyczną postacią Urodzonych biegaczy – Eric wspólnie z Chrisem podróżowali promując książkę w USA, spotykając się i rozmawiając z biegaczami. Wszędzie tam gdzie się pojawiali zawsze znalazła się taka osoba, która podchodziła aby powiedzieć – „Dziękuję, że zmieniłeś moje życie’.
Książka Urodzeni biegacze stała się światowym fenomenem, który przyniósł ogromne zainteresowanie co do szkoleń i metod treningowych Erica. Zyskał on tym samym odpowiednią płaszczyznę aby pomagać wielu ludziom.
W 2013 roku ukazała się pierwsza książka Erika – Niewiarygodny Cel (Cool Impossible) dedykowana wszystkim tym, którzy zastanawiają się jak zostać silnym, szybkim i zdrowym biegaczem, który podejmuje wyzwanie ‚niemożliwego’ zgodnie z mottem: ‚dreaming beyond fear and living beyond limits’.
Ta książka jest również piewszym krokiem Erica do spełnienia jego marzenia aby propagować bieganie na całym świecie tak aby w każdym domu znalazł sie choć jeden biegacz.

Wielka pasja do biegania, trenowania oraz podróżowania zobligowała go do sięgania po więcej, osiągania swego ‚cool impossible’. W roku 2010 Eric przymierzał się do założenia własnej firmy obuwniczej pod nazwą B2R. Tak więc, począwszy od niespotykanego do tej pory procesu konstrukcji oraz wzornictwa, po wielu badaniach i kształcących podróżach po świecie – Eric stworzył rozbudowaną linie butów biegowych oraz akcesoriów do ćwiczeń, które mają na celu pomóc biegaczom biegać bardziej naturalnie, tym samym spełnił swoje kolejne ‚Cool Impossible‚.
Eric jest niezwykle motywującym biegaczem oraz mówcą, z duszą rock’ndrollowca, a także dumnym członkiem załogi Zozi Guru.

BTRBooksigning